Yeni Hatlarıyla BoraJet yolcu kapasitesini arttırıyor

Borajet 2018 yılı itibari ile büyümeye giderek filosuna Embraer E2 yeni nesil jetlerden oluşan 30 yeni uçak daha dahil etmeyi planlıyor. BoraJet yeni yıl ile birlikte ilk 5 uçağı filosuna katarak hizmet vermeyi planlıyor. Yeni nesil E2 uçakları tasarlatan firma büyük yatırımlar yaparak dünyanın 3. büyük havalimanı için hazırlanıyor. Özel uçak konforlarıyla hizmet sunmayı hedefleyen firma yolcu kapasitesini arttırarak yeni yerlere birçok yolcu taşıyarak büyümeyi hedefliyor. Toplamda 35 yeni uçağı filosuna katan BoraJet, 4-5 sene içerisinde destinasyonlarına yenilerini katmak ve yolcu sayısını arttırmak için çalışmalarını hızlandırıyor.

BoraJet Havayolları günümüzde hızlı bir gelişim ve büyüme içerisinde yer alıyor ve sektörde özellikle son üç yılda filosunu genişleterek satış ve yolcu grafiğini arttırdığı görülüyor. Her geçen yıl yolcu satışlarını arttıran firma totalde 10 kat büyüme gösterdi. Büyüme hızı son derece yüksek olan BoraJet, sonraki yıllar için de büyümenin içerisinde olacağının sinyallerini veriyor çünkü geçen yılki raporlara bakıldığında %48 oranında büyüme kaydettiği görülüyor. Şubat 2018 yılında İstanbul’da açılacak olan 3. Büyük havalimanı göz önüne alındığında yeni hat ve yolcu kapasitesinin daha fazla ivme kazanması bekleniyor ve çalışmaların bu yönde gerçekleştirildiği biliniyor.

Borajet, yurt içi ve yurt dışında birçok kente uçuşlar düzenliyor. Bölgesel konsantrasyonlarını korumayı hedefleyen firma; Ankara, Adana, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, Kayseri, Muğla, Sinop, Siirt, Trabzon, Tokat, Uşak ve daha fazla şehre uçuşlar düzenliyor. Anadolu’da sıkça tercih edilenBoraJet’in yurt dışı uçak seferleri de bulunuyor. Yunanistan, Fransa, Lübnan, Kuzey Kıbrıs gibi ülkelerin belirli şehirlerine yolcu taşıyor. Halihazırda 9 uçağı bulunan firmanın 7 uçağı 70 yolcu kapasiteli olurken 2’si de 98 yolcu taşıyabiliyor. Filosuna yeni uçakları dahil edileceği bilinen BoraJet, diğer firmaların yapmadığı yatay ve dikey uçuşlar gerçekleştiriyor. Ana hatlarda yüksek frekanslı uçuşlarıyla örneğin; Adana’dan Stuttgart’a, Köln’e ve Münih’e uçuşlar gerçekleştiriyor. Ankara-Köln, Adana- Beyrut, Erbil, Kıbrıs uçuşları da bunların arasında yer alıyor. Firmanın ilk uçuşlarına da İstanbul- Siirt ve Tokat uçuşları örnek verilebilir ve bu destinasyonlarda uçuşları günümüzde de devam ediyor. İlklere imza atan BoraJet; Edremit, İbiza, Mykonos, Trieste’yeilk kez uçan firma olarak biliniyor. Bölgesel uçuşlarıyla adından söz ettiren firma yeni hat ve yolcularını genişleterek kaliteli ve güvenilir hizmet sunmayı amaçlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir