Uygun fiyatlı bileti hangi kampanya ile alabilirim

Uçak ile yolculuk yapmak isteyen yolcular biletlerini çok daha uygun fiyata nasıl ve hangi kampanya ile alacaklarını konusunu merak etmektedirler. Yolcuların ucuz fiyata bilet alması için öncelikle firmalar tarafından yapılan kampanyaları takip etmeleri ve kampanya dönemleri içerisinde biletlerini almaları gerekmektedir. Çünkü firmalar dönemsel olarak farklı kampanyalar düzenlemekte ve bunların şartları genellikle farklılık gösterebilmektedir. Uygun kampanyadan yararlanmak için kişilerin öncelikle yolculuk tarihini net olarak belirlemesi gerekmektedir. Uygun fiyata bilet bulmanın ilk şartı bu olup aksi durumda aranacak olan ucuz fiyatlı biletler genellikle kafa karışıklığına neden olacak ve bundan dolayı da söz konusu kampanyalardan yararlanılamayacaktır.

Uçuş tarihini net olarak belirledikten sonra yolcular için en uygun seçenek erken rezervasyon olup bu şekilde biletlerin indirimli olarak alınabilme imkanı bulunmaktadır. Erken rezervasyon için bütün hava yolu şirketlerinin düzenlemiş olduğu kampanyaları tek tek incelemek ve bunlar arasından en ucuz olanın seçilmesi ile biletlerin fiyatları çok daha düşük olacaktır. Bunun dışında firmaları müşterilerine sunmuş olduğu farklı kampanyalar da olmaktadır. Anadolujet tarafından sunulan fırsatlar ile yolcular yurt içi uçuşlarında biletlerini sadece 39 liradan başlayan fiyatlarla alabilmektedir. Söz konusu fiyatın dışında 49 ya da 69 liraya da uçakla yolculuk yapılabilmektedir. Fakat bu fırsatlardan yararlanabilmek için öncelikle takip ve ardından da hızlı bir şekilde biletlerin alınması gerekmektedir.

Yolculara indirimli bilet sunan bir başka firma ise SunExpress olup firmanın fiyatları yurt içi uçuşlarda sadece 27 liradan başlamaktadır. Firma tarafından sunulan fiyatlar kademeli olarak artış göstermektedir. Firmanın yolculara sağlamış olduğu fiyatlar gidilecek olan mesafeye göre değişmektedir. Diğer hava yolu şirketleri tarafından da zaman zaman bu tür indirimli bilet fırsatları sunulmaktadır. Yolcuların indirimlerden haberdar olması için yapacağı takibi kolaylaştıracak bir husus bulunmaktadır. Hava yolu şirketlerine ait olmayan ve bütün kampanyalardan yolcuları haberdar eden internet siteleri bulunmaktadır. Bu siteler sayesinde yapılacak takip çok daha kolay olmakta ve bütün fırsatları karşılaştırma şansı bulunmaktadır. Böylece de yolcular seçimlerini daha kolay yapmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir