Ucuz uçuşlar için kampanya fırsatlarını kaçırmayın

Hava yolu ile seyahat edecek yolcuların biletlerini çok daha ucuza alabilmek için hava yolu şirketleri tarafından düzenlenen ve çok daha uygun fiyata bilet alabilmeyi sağlayan kampanyaları takip etmeleri gerekmektedir. Hemen hemen her hava yolu şirketi dönemsel olarak farklı kampanyalar yaparak müşterilerine çok daha uygun fiyatlara bilet imkanı sağlayabilmektedir. Bu şirketlerin başında sağlamış olduğu ucuz biletlerle bilinen SunExpress gelmektedir. Düzenlemiş olduğu son kampanya ile yolcularına yurt içinde 27 liradan uçma fırsatı sağlayan firma ayrıca 37 ve 47 liraya da biletleri satışa sunmaktadır. Söz konusu fırsattan yararlanabilmek için acele edilmesi gerekmektedir. Çünkü uygun fiyata satılan biletlerin sayısı sınırlı olup yoğun talep karşısında kısa sürede tükenmektedir.

SunExpress dışında farklı şirketlerde kampanyalar düzenlemekte olup bunlardan en dikkat çekeni Anadolujet’tir. Ülke içinde birçok noktaya doğrudan uçuşlar yapan şirket, düzenlemiş olduğu son kampanya ile yolcularına 39 liraya bilet alma fırsatı sunmaktadır. Söz konusu fırsattan yararlanmak için ise yolcuların erken rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir. Bunun nedeni olarak ise biletlere olan yoğun talepten dolayı yakın zamanda olan uçuşların dolması gösterilmektedir. Yaklaşık 20 gün sonrası için bu fiyata bilet bulabilmek mümkün olsa da acele edilmesinde fayda vardır. Çünkü insanlar bu tür fırsatlara çok yoğun ilgi göstermekte ve bundan dolayı da çok kısa sürelerde bu tür uygun fiyatlı biletler tükenmektedir.

Anadolujet tarafından sunulan 39 liralık biletin dışında 49 ve 59 liraya da biletler bulunmakta olup fiyatlar böyle kademeli olarak artış göstermektedir. Bu firmaların dışında Pegasus’ta müşterilerine yurt içi ve yurt dışı uçuşlar için farklı fırsatlar sunmaktadır. Yurt içi uçuş fiyatları 49 liradan başlayan şirketin yurt dışı uçuşları ise gidilecek olan yere bağlı olarak farklılık göstermektedir. Antalya’dan Londra’ya gitmek isteyen yolcuların ödemesi gereken fiyat sadece 267 liradır. Ucuz uçuş fırsatlarının kaçmaması için kampanyaların yakından takip edilmesi ve bilet sayısının sınırlı olduğunu bilerek buna göre hareket edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu tür uygun fiyatlı biletlerde iade ve değişim hakkının bulunmadığının da dikkate alınmasında fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir