Ucuz uçak bileti için aktif bilet kampanyaları

Günümüzde firmalar arasında Ucuz uçak bileti fırsatı sunan birçok firma bulunurken bunlar arasında en dikkat çekeni Sunexpress’tir. Ülke içindeki bazı noktalar için uçak biletlerini 27 liraya kadar düşüren şirket, yoğun ilgi görmektedir. Fakat söz konusu fiyata olan koltuk sayısı sınırlı olduğu için kısa sürede tükenmekte ve fiyatlar kademeli olarak artmaktadır. Yoğun talebin olduğu uçuşlar bu koltuklar çok daha hızlı bir şekilde tükenirken diğer uçuşlarda tükenme hızı nispeten daha yavaştır. 27 liralık biletlerin bitmesinden sonra fiyatlar 37 liraya çıkmakta ve bu şekilde artış devam etmektedir. Ayrıca indirimli alınan biletler ekonomi sınıfı olup şartlar da buna göre olmaktadır. Bu biletleri alanlara iade ya da değişim hakkı verilmemektedir.

Uzak mesafelerin çok kısa sürede gidilmesini sağlayan uçak yolculuklarının çok daha uygun fiyatlara yapılması için bir takım kampanyalar yapılmakta ve bunlardan bir kısmı aktif olarak devam ederken diğer kısmının ise süre dolduğundan sonlanmış olmaktadır. Havayolu şirketleri düzenlemiş oldukları kampanyaları kendi iç politikaları gereğince belli bir süre ile kısıtlı tutmakta ve bu sürenin sonunda kampanyayı sonlandırmaktadırlar. Ayrıca müşterilerin çok daha uygun fiyatlara yolculuk etmesi için sunulan fırsatlar genellikle sınırlı koltuk için geçerli olmakta ve söz konusu koltuklar bittiğinde ilgili uçuştaki fırsatlar da sona ermiş olmaktadır. Bunların dışında devam eden kampanyalar aktif olarak devam etmekte ve yolculara çok daha uygun fiyata bilet alabilmeyi sağlamaktadır.

Türk Hava Yolları ve Anadolujet de farklı fırsatlar sunmakta olup bunların bir kısmı yurt içi uçuşlar için geçerli olurken bir kısmı ise yurt dışı uçuşlar için geçerlidir. Özellikle Anadolujet tarafından yurt içi uçuşlar için sunulan fırsatlar sayesinde bilet fiyatları 39 liraya kadar düşmektedir. Fiyatların bu kadar düşmesi yolcular tarafından yoğun ilgi görülmesine neden olmaktadır. Bunlar dışında Pegasus’ta gerek ülke içi gerekse de ülke dışı uçuşlarında farklı miktarlarda indirim yapmaktadır. Yurt içi uçuşlarda fiyatlar 50 liraya kadar düşerken yurt dışı uçuşlarında ise balkan ülkeleri için yapılan kampanya ile fiyatlar 50 dolara kadar düşmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir