Uçak Bagajında Onur Air Ücretsiz Yük Kaç Kg

Onur Air yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında gidilecek yere bağlı olarak 15 kg ile 20 kg arasında bagaj hakkı mevcuttur. İç hatlarda 15 kg olan serbest bagaj hakkı dış hatlarda 20 kg olarak belirlenmiştir. Bunun üzerine çıkılması gereken durumlarda yolcuların paket satın alması gerekmektedir. İlave standart bagaj paketlerinde iç hat uçuşlarında 20 kg, dış hat uçuşlarında ise 30 kg olarak belirleme yapılmıştır. Özel paketlere bakıldığında; iç hatlarda 25 kg iken dış hat uçuşlarında 40 kg olarak belirlendiği görülmektedir. Bunun dışında ilave bagaj hizmeti satın almak isteyen kişiler internet üzerinden ya da havaalanından bu hizmeti satın alabilmektedir. İnternet ortamından satın alınacak olan ek bagaj hizmetinde iç hatlardan 1 kg 6 TL, 1.5 USD, 1,3 EUR olarak belirlenmiştir. Dış hatlarda ise 1 kg 14 TL, 3,5 USD, 3 EUR olarak belirlenmiş ve tüketicilere sunulmaktadır. Havalimanından bu hizmeti almak isteyenler bu fiyatların tam iki katını ödeme koşulu ile fazla bagaj hakkına sahip olabilmektedir.

Ücretsiz bagaj hakkı çocuklarda yetişkinler gibi düzenlenirken bebeklerde ise sade, standart ve özel paketler şeklinde 10 kg olarak belirlenmiştir. Bagajların uçak tarafından kabul görmesi için 32 kiloyu aşmaması gerekmektedir. Ancak daha fazla bagajın bedelinin ödenmesi koşulu ile uçağa alınması mümkün olmaktadır. Bazı yolcuların yanlarında götürmeleri gereken özel malzemeleri de bulunmaktadır. Sporcuların sörf, kayak, golf, dalış takımı ve okçuluk malzemelerinin konturlardaki iç hat uçuş fiyatları 30 TL olarak ücretlendirilirken dış hat uçuşlarında ücret bedeli 30 EUR olarak belirlenmiştir. Uçakta taşınması istenen koliler 15 kg üzerine çıkmamalıdır ve akıcı maddeler hiçbir koşulda uçağa alınmamaktadır.

Onur Air kişi başına 40 kg bagaj taşıyabilmektedir. Fazla bagaj ücretinin ödenmesi talep edilse dahi uçağa fazla yük alımı yapılmamaktadır. Uçuş bitimine kadar yolcu biletine kaydedilmiş ve karşılığında etiketi verilen tüm bagajlar Onur Air sorumluluğu altında yer almaktadır. Firmanın bagaj standartları hakkında daha fazla bilgi almak için müşteri hizmetleri ile iletişime geçilmesi önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir