Servisi bulunan havalimanları hangileridir

Şuan ortalama sadece 51 tane havalimanı bulunmaktadır ve mevcut servis hizmetlerinin de profesyonel firmalar tarafından gerçekleştirildiği bilinmektedir. Havalimanlarını düşündüğümüzde kaç tanesi servis hizmeti veriyor? Sorusunun cevabına bakılacak olursakarşılaşılan ilk firma; havalimanına toplu taşımayı ülke çapında gerçekleştiren, birçok yerde ulaşım imkanı sağlayan Havaş’tır. Firma otobüsleri düzenli otobüs seferleri ile birçok ilde yolcuların rahat ve güvenli biçimde gitmek istedikleri yere ulaşmalarına imkan sağlamaktadır.

Havaş servis hizmeti sunan havalimanlarına bakılacak olunursa: Ankara, Antalya, Aydın, Bodrum, Çeşme, Marmaris, Elazığ, Gaziantep, Alanya, İskenderun, İzmir, Kuşadası, Konya, Malatya, Mersin, Samsun, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Ardeşen, Giresun şehirleri olarak belirtilebilmektedir. Havaş belirtilen illerde kalkış ve varış noktaları belirlemiştir ve belli bir güzergah üzerinden, belli bir ücretlendirme ile ulaşım hizmeti sunmaktadır. Yolcular bu servisleri kullanmak için belirtilen duraklarda beklemekte ve kalkış saatlerine göre tercihlerini belirlemektedirler. Ankara otobüs servis noktalarına bakmak gerekirse:

• AŞTİ’den Terminal Geliş Katı 154-155 No’lu Peron’dan kalkış sağlanmaktadır.
• Havalimanından tüm uçuşlar için servisler düzenlenmektedir.
• Güzergah ve Duraklar; Esenboğa Havalimanı, Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevreyolu, Batıkent Kavşağı, 75.Yıl Hipodromu, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Şaşmaz Kavşağı, Şaşmaz Bulvarı, Sakıp Sabancı Bulvarı, AŞTİ şeklinde sıralanabilmektedir.
• Yolculuk süre ve ücreti; 15 dakika ve 11 TL olarak belirtilmektedir.

Bunun yanı sıra İstanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı için Havabus servisleri hizmet sunmaktadır. Taksim’den her iki havalimanına da gidiş mümkün olup yaklaşık olarak 40 dakikada 12 TL ücretlendirme ile servis hizmetinden yararlanmak mümkün olmaktadır. Detaylı bilgileri HAVABUS yetkili noktalarından, müşteri hizmetlerinden edinmek mümkündür. Bununla birlikte Akmis Seyahat ile Bursa- Kocaeli-Sakarya’dan Sabiha Gökçen Havalimanı’na servis hizmetleri bulunmaktadır. Güzergah ve ulaşım bilgi detaylarını öğrenmek için AKMIS müşteri hizmetleri ile görüşülerek bilgi alınması mümkündür. Ayrıca Ankara Büyük Şehir Belediyesi’nin hizmeti olan Belkoair AŞTİ’den 80 dakika gibi bir sürede Esenboğa Havalimanı’na ulaşırken, 60 dakikada da merkez duraklarına yolcuları 11 YL ücretlendirme karşılığında bırakmaktadır. Detaylı bilgiyi müşteri hizmetlerinden edinmek mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir