Servis hizmeti için havalimanlarında ödeme var mı

Seyahatiniz sonrasında indiğiniz havalimanı ve gideceğiniz yer arasında size eşlik edecek, konforlu ve rahat bir şekilde ulaşımı sağlayacak olan servisler mutlaka ki taşıma bedeli talep etmektedir. Birçok ilin havalimanında ulaşım imkanı mevcuttur ve genel olarak belli ücretler talep edilmektedir. Havaş en yaygın olarak seferler düzenleyen bir taşımacılık firmasıdır. 30’a yakın yerde hizmet veren ve otobüs seferleri gerçekleştirerek yolcuların ulaşımlarını sağlayan Havaş yolcularından 6 TL’den 29 TL’ye kadar ücret talep edebiliyor. Yanı sıra; Antalya, Aydın, Bodrum, Çeşme, Marmaris, Elazığ, Gaziantep, Alanya, İskenderun, İzmir, Kuşadası, Konya, Malatya, Mersin, Samsun, Ordu, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Ardeşen, Giresun şehirleri de Havaş Otobüs sefer hizmetleri sunmaktadır ve bedelleri il bazında değişiklik göstermektedir.

Yurt içi ya da yurt dışı uçuşlarından sonra havalimanına inen çoğu yolcu şehir merkezine gidebilecekleri araçlar aramaktadır. Belirli firmalar bu iş için belli bir ücret karşılığında yolcu ve yük taşımacılığını gerçekleştirmektedir. Tüm havalimanlarında yolcu taşımacılığını gerçekleştiren profesyonel ekipler mevcuttur. Özel, belediyeye bağlı, kamuya ait olarak ayrılabilecek kategorilere giren araçlarla yolcular taşınmaktadır. Ücrete tabi tutulan yol masrafları şehrine, yolu mesafesine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; Adana’da Tarsus’a yolcu taşıyan Havaş 14 TL ücretlendirme ile yolcularını taşırken Mersin için 17 TL karşılığında ulaşım hizmeti sunmaktadır.

Havaş; Antalya şehir merkezi için 12 TL, Bodrum şehir merkezi 15 TL, Çeşme 27 TL, Alsancak-Karşıyaka 11 TL, Aydın 27 TL, Kuşadası 27 TL, Söke 30 TL, Manisa 25 TL şeklinde ücret talep etmektedir. Hizmet sunduğu tüm şehirlerde ücretlendirmeler mesafelere bağlı olarak farklılık göstermektedir ve kesinlikle talep edilmektedir.Tarifeleriniil ve güzergahbazında belirten Havaş, yolcularından güncel ücretlendirmeler üzerinden bedel talep etmektedir. Yani İstanbul Havabus ücretlendirmesi 12 TL üzerinden gerçekleştirirken, Esenboğa BelkoAir de 11 TL ile yolculara hizmet sunmaktadır. Diğer şehirlerin servis ücret bedelleri havalimanı siteleri aracılığı ile öğrenilebilmektedir. Özetle; servis hizmetleri için şehir havalimanlarından yolcu taşımacılığı yapan her türlü servis (özel, belediye vs.)taşımacılık bedeli talep etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir