Şanlıurfa Ucuz SunExpress Uçak Bileti Bul

Günümüz itibariyle Şanlıurfa şehrine havayolu ile gitmek mümkün olduğu için SunExpress havayolunun da bu şehre uçak bileti bul uygulamalarıyla sefer düzenlemek için çalışmalar yürüttüğü bilinmektedir. SunExpress yoğunlukla Antalya ve İzmir üzerinden uçuş düzenleyen bir firma olduğundan Şanlıurfa ve çevresine ucuz uçak yolculuğu için online sitelerine giriş yapıp bul işlemlerini gerçekleştiren yolcular sefer bulamayacaktır. SunExpress Havayolları Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Diyarbakır Havalimanına ucuz fiyatlar ile uçak seferi düzenlemektedir ki yolcular Şanlıurfa için bilet bul işlemlerini bu rota üzerinden gerçekleştirmelidirler. Şanlıurfa GAP Havalimanında Türk Hava Yolları, Anadolujet ve Pegasusu firmaları yolcu taşımacılığı yapmaktadır. Bu havayolu firmaları İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlere doğrudan sefer düzenlemektedir. Normal ortalamalara sahip bu havalimanından yoğunluklu olarak yurt içi uçuşları yapılmaktadır. Bunun dışında bazı dönemlerde özellikle yaz aylarında yurt dışına da uçmak mümkün olmaktadır.

Türk Hava Yolları firması İstanbul Atatürk, Pegasus ve Anadolujet firması ile İstanbul Sabiha Gökçen, Anadolujet havayolları Ankara Esenboğa, Pegasus Havayolları ise İzmir Adnan Menderes Havalimanına direkt uçak seferi düzenlemektedir. Bunun dışında ülkemizin farklı bölgelerine uçmak isteyen yolculara bu havaalanlarını kullanarak aktarma yapmaları tavsiye edilir. Peygamberler şehri olarak ünlenmiş olan Şanlıurfa kentine tarihi ve kültürel değerlerinden dolayı gelen turist sayısı oldukça fazladır. 8 binlik bir geçmişe sahip olduğu bilinen bu şehirde Hz. Adem ile Hz. Havva’nın bir dönem yaşadığı bilinmektedir. Dünyanın bütün düzenini değiştiren Nuh Tufan’ından sonra kurulan 18 şehirden biri olan Urfa’da insanlık tarihinin ilk yerleşim yerlerinden biridir. Dünya çapında biline ilk üniversite olan Harran Üniversitesi de kentte kurulmuştur.

Çok geniş çapta hikayelerin ve destanların yaşandığı bu ilimizin en bilinen hikayesi Hz. İbrahim’e aittir. Hz. İbrahim’i kendine inanmadığı için cezalandırmak isteyen Nemrut mancınık ile Hz. İbrahim’i özel olarak hazırlattığı ateşe attırmıştır. Fakat bu ateş Allah’ın emri ile Hz. İbrahim’e serin ve selametli olmuş ve O’nu(a.s) yakmamış ve hatta özel olarak hazırlanan bu ateş bir göle ve ateşin odunları da balığa dönüşmüştür. Günümüzde, şehrin sınırları içinde yer alan Balıklı Göl Müslümanlar için manevi değeri bulunan ziyaret alanıdır. Tarihte Sümerler, Eski Babil, Hitit İmparatorluğu, Asurlar, Medler, Persler, Salevkosların, Haçlılar, Selçuklular ve İlhanlıları egemenliğine girmiştir. Osmanlı İmparatorluğu’nun eline geçtiği 1516 yılında itibaren Türklerin hakimiyetindedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir