Roy Halladay uçak kazası sonucu öldü

Amerikada oldukça sevilen sporlardan olan beyzbolun eski sporcularından Roy Halladay geçirmiş olduğu talih uçak kazasının sonucunda hayatını kaybetmiş ve sevenlerini üzüntüye boğmuştur. Kariyerinde Toronto Blue Jays ve Philadelphia Phillies takımlarının formasını giyen ve buralarda oldukça başarılı bir performans gösteren ünlü oyuncu yaklaşık dört yıl önce beyzbolu bırakmış ve aktif spor hayatını noktalamıştı. Aktif spor hayatını noktaladıktan sonra kendisine zaman ayıran ve farklı etkinliklere katılarak sosyal projelere destek veren Halladay henüz 40 yaşında idi. Ünlü oyuncu Kasım ayının başında Meksika körfezinde yaşanan elim bir uçak kazasında hayatını kaybetmiş ve sevenleri üzmüştür.

Oyunculuk kariyerini sonlandırdıktan sonra yöneldiği farklı hobilerden bir tanesi de uçak kullanmak olan Halladay bu hobisinin kurbanı olmuştur. Yapılan açıklamalara göre tek motorlu küçük bir uçakla Meksika körfezi civarında dolaşan ünlü oyuncu, henüz bilinmeyen bir sebeple uçağın kontrolünü kaybetmiş ve sonucunda da uçak düşmüştür. Olayla ilgili çok geniş bir soruşturma yapılırken uzmanlar, detaylı incelemelerden sonra uçağın kesin düşüş nedeninin belli olacağını ve şuanda bir şey söylemenin mümkün olmadığını belirtmişlerdir. Kullanılan uçağın düşmesinin birçok sebepten meydana gelebileceğini vurgulayan uzmanlar bundan dolayı uçakların bakımlarının aksatılmaması konusunda kullanıcıları uyarmışlardır. Halladay’in kullanmış olduğu uçak oldukça tenha sayılabilecek bir noktada düştüğü için şuana kadar görgü tanığı ortaya çıkmamıştır.

Ünlü sporcunun hayatını kaybetmesinin ardından sevenleri çeşitli etkinliklerle ünlü sporcuyu anmışlardır. Özellikle 2003 ve 2010 yılında göstermiş olduğu müthiş performans insanların hayalinde adeta yeniden canlanmıştır. Söz konusu iki sezonda sporcu, müthiş bir performans göstermiş ve göstermiş olduğu bu performans sayesinde normal sezonun en iyi atıcısı seçilmiştir. Ayrıca 8 kez de allstar denilen ve en iyilerin bulunduğu takıma seçilmeyi başarmıştır. Söz konusu detaylar dahi oyuncunun ne kadar başarılı olduğunu göstermesi bakımında yeterlidir. Yapmış olduğu kazayla aramızdan ayrılan oyuncunun uçağında bir başkasının bulunup bulunmadığına dair şuana kadar net bir bilgi elde edilememiştir. Konuyla ilgili çalışmaların sürdüğü ve herhangi bir gelişme olduğunda kamuoyuna

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir