Piyasaya çıkan uçaklar Pariste görücüye çıktı

Dünyanın en yeni ve birbirinden farklı tasarıma sahip olan uçakları ilk defa Paris’te görücüye çıkmış ve izleyenlerin beğenisine sunulmuştur, uçakları izleyenler adeta büyülenmiştir. Birbirinden farklı tasarım ve özelliklere sahip olan uçakların bu seviyelere kadar gelişebileceği ilk zamanlarda tahmin edilmemiştir. Fakat şuanda gelinen noktayı özetlemek için kullanılan kelime büyüleyicidir. Uzun yıllardır düzenlenen Paris Air Show fuarının bu yıl 52’ncisi düzenlenmiş ve insanların da yoğun ilgisini çekmiştir. Paris’in Le Bourget kasabasında düzenlenen fuar dünyanın birçok noktasından insanlar gelmiş ve uçakları çok daha yakında görme fırsatı bulmuştur. Uçakları yakından gören katılımcılar hayranlıklarını gizleyememiş ve uçaklar hakkında övgü dolu sözler etmişlerdir.

Paris’te düzenlenen fuarda birçok model yer almış fakat bunlar arasında en fazla ilgiyi Embraer E 190-E2 tipi yolcu uçağı görmüştür. Katılımcılar kartal figürü ile boyanmış olan bu uçan kuşu çok beğenmiş ve birçok kişi fotoğraf çekmiştir. Öz çekim yapan katılımcıların sayısı da oldukça fazla olup bunun en büyük neden olarak kartal resmi gösterilmektedir. Uçan kartal olarak nitelendirilen bu uçağın farklı özellikleri de ilginin daha da fazla olmasını sağlamıştır. Fuarda ayrıca uçuşlarda gerçekleştirilmiş ve söz konusu uçuşlarda dev araçlar hünerlerini sergileyerek katılımcıları etkilemeyi başarmışlardır. Yolcular için tasarlanan araçların daha ağırlıkta olduğu fuarda askeri ya da daha farklı amaçlar için kullanılacak araçlar da yer almaktadır.

Yolcu uçaklarının sayısının oldukça fazla olmasının temel neden çok daha fazla kullanılması olarak gösterilmektedir. Ayrıca fuarda sergilenen araçlar dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan havayolu şirketleri tarafından da yakından izlenmektedir. Böylelikle bir anlamda tanıtım da yapılmış olmakta ve satışlar gerçekleştirilmektedir. Askeri ya da farklı amaçlarla kullanılacak olan uçaklar için farklı tanıtımlar yapılmaktadır. Fuarda bulunan A737 Max Boeing, A350-1000 XWB, A380 ve A400M tasarımları ile olduğu kadar özellikleri ile de dikkat çekmiş ve bir anlamda teknolojinin gelmiş olduğu noktayı anlatmış olmaktadır. Güvenlik sistemlerinden uçuş kontrollerine kadar çok fazla sayıda özelliğin yenilenmesinin yanında yeni özellikler de bazı modellere eklenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir