Nevşehir Kapadokya Onur Air Uçak Bileti

Onur Air uçak firması saatinde kalkış ve saatinde varış prensibine bağlı olarak çalışmak için uğraşan ve uçak rötar miktarını mümkün olduğu kadar alt seviyede tutmak için çaba sarfeden aynı zamanda müşterilerine sorunsuz uçuş imkanı sağlamak için hizmet veren bir firmadır. İnternet sitelerinde bulunan bilgiler sayesinde uçuş hakkında en kısa yoldan bilgi sahibi olunabilir, diğer firmalarla karşılaştırma yapılabilir ve Nevşehir uçak bileti en kısa yoldan rezervasyon yapılabilir veya temin edilebilir. Nevşehir Kapadokya için yakın tarihte Ankara’dan alınan uçak fiyatı ortalama 450 TL. olup, bu fiyat uçağın kalkış yaptığı şehir ve tarihe göre değişmektedir. Önceden alınan bilet fiyatları daha uygun olmaktadır. Uçak bileti alırken kampanya ve promosyonları takip etmekte daha uygun fiyata rahat seyahat imkanı sunmaktadır.

Dünyanın tanıdığı turizm merkezlerinden biri olması ve ülkemizin de en önemli tarihi ve turistik özelliklerini taşıması dolayısıyla yoğun turizm bölgesini kaldıracak şekilde Kapodokya havalimanı 1998 tarihinde hizmete açılmış ve ihtiyaçlara cevap vermeye başlamıştır. Kapodokya havalimanı şehir merkezine 30 km. uzaklıkta olup, en yakın ilçe merkezine 10 km. mesafededir. Havalimanına ulaşım uçak firması servisleri, belediye otobüsleri, taksi ve araç kiralama ile yapılmaktadır. Nevşehir Kapadokya havalimanından Onur Air uçuş firması ve farklı uçak firmaları tarafından yurt içi ve yurt dışı günlük seferleri mevcuttur.

Nevşehir gelen turistleri doğal yapısı ile büyülemektedir. Her köşesinde ayrı güzellikleri barındıran şehirde başlıca gezilecek yerler:
• Göreme Açık Hava Müzesi: Bölgenin en önemli turistik mekanlarından bir tanesidir.
• Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi: 1964 yılında olup en sık ziyaret edilen yerlerdendir.
• Derinkuyu Yeraltı Şehri: En çok merak edilen yerler arasındadır.
• Temenni Tepesi: Mistik bir atmosfere sahip olan Ürgüp’te bulunmaktadır.
• Kaymaklı Yeraltı Şehri: Kaymaklı kasabasında bulunmakta ve Nevşehir’e 20 km. uzaklıkta bulunmaktadır.
• Ihlara Vadisi: En özel doğal güzellikleri yansıtmaktadır.
Paşabağ Rahipler Vadisi, Zelve Ören Yeri, Belisırma Köyü, Tokalı Kilise, Fırkatan Kilisesi, Üzümlü Kilise, Hallaç Manastırı, İshak Kalesi, Yılanlı Kilise, Özkonak Yeraltı şehri, El Nazar Kilisesi, Tatların Yeraltı Şehri, Saklı Kilise, Ürgüp Damsa Barajı, Ürgüp Taşkın Paşa Camii, Ürgüp Sarıhan Kervansaray ve daha birçok yeri bulunmakta ve her birinin ayrı tarihi dokusu aynı zamanda ayrı güzelliği bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir