Milas-Bodrum AnadoluJet Uçak Biletleri

Anadolu Jet firmasının Milas Bodrum Havalimanına gerçekleştirdiği seferler için uçak biletleri seçenekleri en çok İstanbul ve Ankara bölgelerinden kalkış yapan uçuşlarda mevcuttur. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı kalkışlı Bodrum seferlerinde seyahat süresi 1.5 saat civarında olmakta ve biletler için müşterilerden 105 lira ile 140 lira arasında değişen tutarlar talep edilmektedir. Ankara Esenboğa Havalimanı noktasından hareket eden Anadolu Jet şirketi uçakları ise direk seferlerde 1.5 saat, aktarmalı seferlerde ise 3.5 saat ile 6.5 saat arasında değişen zaman dilimi seçeneklerinde Bodrum bölgesine iniş yapmaktadır. Muğla ilinin ilçeleri arasında yer alan ve beyaz görünümlü taş evleri ile ön plana çıkan Bodrum doğal güzellikleri ve harika koyları ile yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak noktası konumunda yer almaktadır. Özellikle yaz döneminde oldukça popüler hale gelen bölgede huzurlu ve keyifli tatil yapabilme imkanı bulunmaktadır.

Bölgede yaz eğlencesi haricinde Mandalina Festivali ile Gündoğan Sucuk Festivali gibi organizasyonlara katılım göstererek de yapılacak tatili daha keyifli bir hale getirmek mümkündür. Bodrum’da turizm sektörünün gelişmiş bir konumda bulunması konaklama sektöründe faaliyet gösteren kuruluş sayılarının artış göstermesini sağlamış olup Gümbet, Turgutreis ve Bardakçı Koyu gibi noktalar tatilcilerin en çok rağbet gösterdiği yerler içerisindedir. Yöredeki popüler konaklama tesisleri arasında Angora Hotel, Livane Pansiyon ve Rüya Hotel yer almaktadır. Tarih ve kültür turizmi meraklıları için bölgede ziyaret edilebilecek birçok nokta bulunmakta olup Rodos Şövalyeleri tarafından inşa edilen Bodrum Kalesi, Roma İmparatorluğu döneminden kalan Antik Tiyatro ve Zeki Müren Müzesi seçenekleri ön plana çıkmaktadır.

Ege yemek kültürünün etkilerinin hissedildiği Bodrum yöresinde zeytinyağlı yerel lezzetlerin yanı sıra dünya mutfağından farklı yiyecekleri servis eden restoranlar da mevcuttur. Mandalina Reçeli, Kabak Çiçeği Dolması ve Çökelekli börek gibi lezzetler mutlaka tadılması gereken seçenekler arasında yer almakta olup yöreyi ziyarete gelen konukların uğrayabileceği restoran seçenekleri içerisinde Asmalı Çardak, Bitez Mantıcısı ve Lokmacı Ana gibi alternatifler mevcuttur. Alışveriş yapmak isteyen misafirler için ev yapımı reçel, sandalet gibi ürünlerin satıldığı hediyelik eşya dükkanları ilçenin farklı bölgelerinde hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir