Konya Onur Air Uçak Bileti Bul

Konya havalimanına İstanbul ve Ankara gibi büyük kentlerde yer alan havalimanlarından sefer düzenleyen havayolu şirketlerine ait uçak bileti bul ile ilgili farklı seçenekler yer almasına rağmen bahsedilen destinasyon üzerinde Onur Air şirketinin uçuşları bulunmamaktadır. İç Anadolu bölgesinde bulunan ve 40 bin kilometrekare yüzölçümü ile ülkenin en büyük kenti olma özelliğine sahip Konya’da 2 milyon civarında nüfus bulunmaktadır. 31 tane ilçesi bulunan ve geçmişten günümüze farklı kültürlere ev sahipliği yapan Konya kentinde zengin bir kültürel miras yer almaktadır. Doğal ve tarihi turistik rotalara ev sahipliği yapan Konya kentinde gezilebilecek yerler arasında Mevlana türbesinin de bulunduğu Mevlana Müzesi, Selçuklu devleti döneminde imar edilen Karatay Medresesi ve Sille Köyü ön plana çıkmaktadır. Konya il sınırları içerisinde çok sayıda göl de yer almakta olup en popüler olanları arasında Tuz Gölü, Akşehir Gölü ve Beyşehir Gölü bulunmaktadır.

Karasal iklim koşullarının hakim olduğu Konya yöresini ziyaret etmek için en uygun mevsim bahar ayları olup kış döneminde gerçekleştirilen Şeb-i Arus törenleri sayesinde de çok sayıda ziyaretçi uğramaktadır. Kentte ayrıca Beyaz Kiraz Festivali ile Nasreddin Hoca Şenliği gibi organizasyonlar da gerçekleştirilmektedir. Ulaşım altyapısı gelişmiş bir yapıda olan Konya iline Ankara, Eskişehir ve İstanbul gibi noktalar üzerinden düzenlenen yüksek hızlı tren seferleri sayesinde kısa süre içerisinde ulaşabilmek mümkündür. Konaklama sektöründe farklı alternatiflerin mevcut olduğu Konya’da Mevlana Türbesi yakınlarında yer alan 4 veya 5 yıldızlı otellerin yanı sıra kentin farklı noktalarında hizmet sunan ve düşük bütçeyle kalabilmenin de mümkün olduğu tesisler mevcuttur.

Konya’da en popüler konaklama tesisi seçenekleri arasında Konak Hotel, Mevlana Hotel ve Deluxe Hotel yer almaktadır. Bölge şehir içi ulaşımında otobüs ve tramvay hatlarının yer alması yerel halk için büyük kolaylık sağlamaktadır. Zengin bir yemek kültürü bulunan Konya iline gidildiğinde tadılması gereken yiyeceklerin başında birçok kesim tarafından bilinen Etli Ekmek gelmektedir. Ayrıca Mevlana Böreği, Topalak ve Sac Arası gibi lezzetleri oldukça hoş bir şekilde menülerinde bulunduran restoranlar da mevcuttur. Muhafazakar yapısı bulunan kentte gece hayatı eğlencesi sınırlı bir yapıya sahip olup Alaeddin Tepesi ve Zafer Caddesi gibi noktalarda yer alan mekanlara giderek keyifli vakit geçirme imkanı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir