İstanbul en rahat havalimanı hangisi

İstanbul’da iki ayrı yakada iki ayrı havalimanı bulunmaktadır ve her ikisi de yolcularına seyahatlerinin başından sonuna kadar her anlamda rehberlik etmektedir. İstanbul’un en rahat havalimanı aslına bakılırsa yolcuların bulundukları bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Anadolu Yakası’nda yaşayan bir kişinin uçakla seyahat etmesi durumunda en mantıklı tercihi Sabiha Gökçen Havalimanı olacakken, Avrupa Yakası’nda yaşayan ve yolculuk yapacak olan diğer kişinin tercihinin de İstanbul Atatürk Havalimanı olması son derece doğaldır.

Sabiha Gökçen Havalimanı Pendik İlçesi ve Kurtköy Semti’nde bulunur. İçerisinde barındırdığı kaliteli havayolu firmaları, geniş yolcu kapasitesi ve seyahat severler için düşünülmüş olan tüm imkanları ile 2009 yılından beri hizmet vermektedir. Ulaşımın kolaylıkla sağlanabildiği birçok alternatif ile Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu Yakası’nda yaşayan kişiler için mükemmel bir seçim olacaktır. Çok köklü bir geçmişe sahip olan havalimanı, 21. Yüzyıla uyarlanan yapısı ve inovatif anlayışı ile yolculukların başından sonuna kadar her anlamda yolcularının rahat olmasını hedeflemektedir. Bilet işlemlerinden, Lounge hizmetlerine kadar profesyonel bir yaklaşım izlemektedir. Teknolojik donanımları son derece gelişmiş olan yerde seçkin markaların mağazalarına rastlayarak alışveriş yapmakta mümkün olmaktadır. Duty-free merkezleri, konferans salonu, dört katlı otoparkı, posta ofisi, check-in kioksları ve bankoları ile yolcuların her hizmetten faydalanması hedeflenmektedir.Ayrıca iç ve dış hatlarda artan trafiğin azalmasına imkan tanıyarak köprüyü geçmeden ulaşım imkanı sağlaması açısından son derece önemli, rahat ve tercih edilebilir bir yer olarak karşımıza çıkmaktadır.

İstanbul’un diğer havalimanı Atatürk Havalimanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Çok fazla yolcu sayısı olduğundan büyüme hızı son derece fazladır. Avrupa yakasında bulunan bu havalimanında belli saatlerde trafiğin arttığı bir gerçektir. Trafik sıkışıklığının yaşanabilmesi Sabiha Gökçen’in tercih edilmesine neden olmaktadır. Ancak bunun dışında her türlü imkana sahip havalimanı, doğu ve batıyı birbirine bağlayan eşsiz konumuyla milyonlarca transit yolcuyu ağırlamaktadır. Türkiye’nin en büyük havalimanı olan İstanbul Atatürk Havalimanı yolcu sayısının fazla olması nedeni ile yolcularını yeni bir terminal ve otopark sahibi olan Sabiha Gökçen’e kaydırmaya hazırlanıyor. Şimdilik Sabiha Gökçen Havalimanı biraz daha sakin ve rahat görünse de tercihler değişebilir, kim bilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir