İlave bagajda SunExpress fiyatları

Sunexpress yolcuları yolculukları sırasında belli bir kg kadar bagaj getirme hakkına sahip olup belirtilenden fazla getirilen yükler için fark fiyatı ödemeleri ya da farklı bir seçenekten yararlanmaları gerekmektedir. Ülkemizde bulunan bütün hava yolu şirketlerinde olduğu gibi Sunexpress’te de belli bir kg’a kadar bagaj bulunmakta olup fazlası ücrete tabidir. Firma yolcularına gidilecek olan mesafeye ve yere mesafeye bağlı olarak farklı 15 kg ile 40 kg arasında yük getirme hakkı vermektedir. Ayrıca kabinde de yük götürme hakkı bulunan yolcular burası için de en fazla 8 kg yük getirebilmektedir. Bunlardan fazla getirilecek yükler için havayolu şirketi tarafından ilave ücret istenmektedir.

Sunexpress tarafından fazla yük için istenen ödemeler yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında farklılık göstermektedir. Yurt içi uçuşlarda fazla olan her kg için 6 TL talep edilirken yurt dışı uçuşlarında her fazla kg için 10 Euro talep edilmektedir. Bu da kişiler için getirmiş oldukları toplam kiloya bağlı olarak çok ciddi bir maliyet anlamına gelebilmektedir. Bu ücretleri ödemek istemeyen yolcular için firma tarafından farklı bir seçenek daha sunulmuş olup dileyen yolcular bundan yararlanabilmektedir. Sunulan paketler sayesinde çok fazla bagajı olan yolcular bunlar için çok daha az ücret ödeme fırsatını yakalamış olmakta ve bu da yolculara bir anlamda kolaylık sağlamaktadır.

İlave kg taşımak için yolcuların firma tarafından sunulan paketlerden bir tanesini uçuşa 3 saat kalana kadar alması gerekmektedir. Eğer uçuşa daha az bir süre kalmışsa firma tarafından sunulan bu fırsattan yararlanabilme şansı yoktur. Sunexpress tarafından yolculara ilave olarak 5 kg, 10 kg, 15 kg ve 20 kg hak tanınmıştır. Söz konusu paketlerden yararlanıldığında fazladan bagaj taşıma hakkı elde edilmiş olmaktadır. Söz konusu paketler için istenen ücretler yurt içi ve yurt dışı uçuşlarında farklılık göstermektedir. Yurt içi uçuşlar için ödenmesi gereken ücret sırasıyla 15 TL, 30 TL, 45 TL ve 60 TL iken yurt dışı uçuşları için 15 Euro, 30 Euro, 45 Eurove 60 Euro’dur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir