Hava yolu firması BoraJet ne zaman kuruldu

Ülkemizde bulunan önemli havayolu şirketleri arasında bulunan ve son dönemde adından daha fazla söz ettirmeye başlayan BoraJet 2008 yılında kurulmuş ve tarihten itibaren faaliyetlerine devam etmektedir. Kısa bir süre önce uçuşlarını geçici olarak durduran şirket yapılan yeni anlaşmalar çerçevesinde tekrardan uçuşlarına başlamıştır. İstanbul merkezli bölgesel bir hava yolu şirketi olarak dikkat çeken Borajet 22 Nisan 2010 yılında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden almış olduğu ruhsatlar Türkiye’de ilk defa dolmuş uçak taşımacılığı yapan şirket özelliğine de sahiptir. Ülke içinde ve dışında çok sayıda uçuş noktasına sahip olan firma buralara yapmış olduğu seferlerde uygulamış olduğu kampanyalarla müşterilerin dikkatini çekmeyi başarmaktadır.

Borajet 2008 yılında kurulduktan sonra kendine hedef olarak sürekli büyümeyi koymuş ve bu doğrultuda hareket etmiştir. Zaman zaman sıkıntılı dönemler yaşansa da özellikle son krizi atlattıktan sonra ciddi yatırımlar yapmaya başlamıştır. Uçuş noktalarını ve buna bağlı olarak da yapılan uçuşların sayısını artıran şirket bundan dolayı da filosunu büyütme kararı almıştır. Dünyanın 45 ülkesinde bulunan 65 farklı hava yolu tarafından kullanılan ve dünyanın en iyileri arasında gösterilen Embraer E-190 tipi uçakları filosuna katmıştır. Söz konusu uçaklar sayesinde şirket yolcularına hem daha güvenli hem konforlu hem de daha kaliteli bir yolculuk keyfi yaşatmayı başarmaktadır. Söz konusu büyüme ve E-190’lar sayesinde şirketin yolcu sayısında ciddi bir artış gözlemlenmektedir.

Borajet filosunu genişletirken aynı zamanda uçak içinde ve dışında verilen hizmetlerin de daha kaliteli hale gelmesi için çalışmalar başlatmış ve bunun sonucunda bazı değişiklikler yapmaya karar vermiştir. Borajet müşteri memnuniyetini sağlamak için sabah uçuşlarında yolculara taze sıkılmış portakal suyu veya çay eşliğinde kahvaltı ikram ederken diğer zamanlarda ise ayran ve etli yemekler ikram etmektedir. Bu hizmet bile müşterilerin hava yolu şirketine bakışlarını son derece değiştirmekte ve olumlu hale getirmektedir. Bu ve benzer uygulamalar sayesinde müşteri memnuniyetini artırmaya böylece de daha kısa zamanda daha fazla büyümeyi hedeflemektedir. Kuruluşundan itibaren hedeflemiş olduğu kaliteli hava yolu kavramını gerçekleştirmek istemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir