Genel merkezi İstanbul olan BoraJet hakkında

Merkezi İstanbul’da bulunan ve ülkemizde faaliyet gösteren en önemli havayolu şirketleri arasında yer alan Borajet 2008 yılında kurulmuş ve bu tarihten itibaren insanlara hizmet vermeye başlamıştır. İlk kurulduğu yıllarda nispeten çok daha az sayıda uçağa sahip olan firmanın uçuş noktaları da oldukça azdı. Fakat zaman içinde hızla büyümeye başlayan havayolu şirketi hem uçak sayısını hem de uçuş noktalarının sayısını artırmayı başarmıştır. Böylelikle yolcu sayısında da ciddi bir artış olan Borajet yurt içi ve yurt dışında birçok farklı noktaya uçuşlar yapmaya ve insanları oralara taşımaya başlamıştır. Şirket bir süre bu şekilde büyümeye devam etmiştir.

Borajet ülkemizde bulunan havayolu şirketleri arasında yapmış olduğu kampanyalarla dikkat çekmekte ve bundan dolayı da daha fazla tercih edilebilmektedir. Engelli, gazi ve şehit yakınlarına sağlamış olduğu yüksek indirim oranları ile herkesi takdirini kazanan firma bir dönem ciddi bir sıkıntıya girmiş ve bu sıkıntı uçuşların durmasına kadar ilerlemiştir. Daha sonra bir takım hisse satışları ve ortaklıklar sonunda toparlanmayı başaran şirket öncelikle yeniden eski günlerine dönmeyi sonrada daha da büyümeyi hedeflemektedir. Bunun için ise kısa bir süre önce filosunun büyütme kararı almış ve buna bağlı olarak Embraer E-190 ve E-195 tipi yolcu uçaklarından satın almıştır. Söz konusu uçaklar sayesinde yolculara verilen hizmetin kalitesinin çok daha yükselmesi ve bununla birlikte de yolcu sayısının artırılması hedeflenmektedir.

Borajet tarafından alınan yeni uçaklar, İstanbul merkezli şirketin büyümesine çok büyük bir katkı sağlaması beklenmektedir. Uçakların alınmasından sonra farklı uygulamalar ile yolcu memnuniyetini sağlamaya çalışan firma böylelikle yolcu sayısını artırmayı hedeflemektedir. Uçak içinde ve dışında verilen hizmetlerin kalitesinin artırılması da amaçlanan farklı hedeflerden birisidir. Şirket alınan yeni uçakların teknolojik donanımından dolayı müşterilere hem daha güvenli hem de daha rahat bir yolculuk sağlayacağını ifade etmekte ve bununla da yukarıdaki değişiklikler beraber düşünüldüğünde büyümenin daha hızlı olacağı görüşündedirler. 2008 yılından beri inişli çıkışlı faaliyet gösteren şirketin bundan sonraki performansı herkes tarafından merak edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir