Gazilere bilet kampanyası olan en iyi firma hangisi

Ülke savunması sırasında yaralanarak gazi olan vatandaşlar için farklı hava yolu şirketleri kampanyalar düzenlemek suretiyle uçak biletlerini çok daha uygun fiyata almalarını sağlamaktadır. Gazilere birçok alanda olduğu gibi hava yolu yolculuklarında da ayrıcalıklar sunulmakta olup bunlar farklı firmalar tarafından sağlanabilmektedir. Gaziler için indirimli biletleri Türk Hava Yolları, Anadolujet ve Borajet gibi firmalar yapmaktadır. Bunların dışında dönemsel olarak indirim uygulayan farklı firmalarda olabilmektedir. Söz konusu fırsatlar kendi arasında farklılık göstermektedir. Firmalar tarafından yapılan indirimlere ait bazı şartlar bulunmakta ve bu şartlar yapılan indirim miktarını bazen olumsuz olarak etkilemektedir. Bundan dolayı gaziler için kampanyaların karşılaştırılması yapılırken söz konusu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir.

Gaziler için sunulan fırsatlar arasında ilk dikkat çeken firma Borajet’tir. Borajet tarafından gazilere bilet alımlarında %50 indirim yapılmaktadır ki bu oldukça yüksek bir rakamdır. Borajet tarafından sağlanan fırsattan yararlanmak için bazı şartlar bulunmakta olup bunların başında gazilik belgesi gelmektedir. Söz konusu indirimden yararlanmak isteyen kişilerin gazi olduklarını resmi bir belge ya da kartla ispatlamaları gerekmektedir. Bunun hem bilet alımında hem de check in işlemleri sırasında yapılması firma tarafından özellikle istenmektedir. Aksi halde indirim iptal edilmekte ve uçağa binememe olasılığı ortaya çıkmaktadır. Ayrıca bunun dışında söz konusu indirim sadece normal biletler için geçerli olup promosyon biletler için uygulanmamaktadır.

Gaziler için indirim imkanı sağlayan bir başka şirket ise dünyanın da en büyükleri arasında bulunan Türk Hava Yollarıdır. Türk Hava Yolları gazilere yurt içi seferlerde %20 daha ucuza uçma fırsatı sağlamaktadır. Söz konusu durumdan yararlanmak isteyen yolcuların mutlaka gazilik kartlarını ya da gazi olduklarını gösteren resmi bir belgeyi uçağa binerken yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Aksi halde burada sorun çıkabilmekte ve bu da gazileri sıkıntıya sokabilmektedir. Bunların dışında Anadolujet firması da gazilere ucuz fiyat imkanı sağlamaktadır. Türk Hava Yollarında olduğu gibi burada da gaziler biletlerini %20 daha uyguna alma fırsatı yakalamaktadır. Yukarıda belirtilen şartlar burada da geçerli olup dönemsel olarak kampanyalar bitebilmektedir.

1 thought on “Gazilere bilet kampanyası olan en iyi firma hangisi

  1. Merhaba ben hüsne koçak kıbrıs gazi eşiyim bundan dolayı yaralanmak istiyorum yurt dışı uçak bileti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir