Filodaki artışla BoraJet büyümeye devam ediyor

Havacılık alanındaki farklı stratejisi ile bilinen Borajet, yapmış olduğu son açıklamada şirketin kendi iç mekanizmalarında almış olduğu kararlar doğrultusunda filosunu büyüteceğini açıklamıştır. Genişleyen filo sayesinde daha fazla noktaya uçabilecek olan şirket, dünyanın 45 ülkesindeki 65 havayolu şirketi tarafından kullanılan Embraer E-190 tipi yolcu uçaklarını filosuna dahil etmiştir. Böylece yolcularına çok daha güvenli, kaliteli ve konforlu bir yolculuk sağlamış olmaktadır. Teknolojinin son ürünlerinden bir tanesi olan E-190 tipi uçaklar, gelişmiş teknolojik yapısıyla dikkat çekmektedir. Şirket bu uçaklarla yolcu sayısını çok daha hızlı bir şekilde artırmayı hedeflemekte bu da şirketin çok daha hızlı bir şekilde büyümesi anlamına gelmektedir.

Borajet tarafından filosuna eklenen E-190 tipi uçakların azami hızı saatte 890 km olup yolcu uçakları için oldukça iyi bir rakam olarak kabul edilmektedir. Geniş koltuk aralığına sahip olan uçakta bulunan yolcular böylelikle çok daha rahat edecektir. Çünkü uçak yolculuklardaki şikayetlerin önemli bir bölümü koltuk aralıkları ile ilgilidir. E-190 tipi uçaklarda koltuk aralığı yaklaşık 85 cm olup bu da yeterli bir rakamdır. Faklı model uçaklarda bu rakam daha düşük iken yine Borajet’in filosuna yeni dahil edilen Embraer E-195 tipi uçaklarda koltuk aralığı 78 cm’dir. Embraer E-190’ların yolcu kapasitesi ise 100 kişi olup bu da oldukça iyi bir rakam olarak dikkat çekmektedir.

Yukarıda da bahsedildiği gibi Borajet filosunaE-190’ların dışında E-195 tipi uçakları da eklemiştir. Yakın zamanda çok daha hızlı büyüme hedefini tutturmak için böyle yatırımlar yapılmakta ve yakın zamanda bunların sonucunun alınacağına inanılmaktadır. Söz konusu modeldeki uçakları filoya eklenmesi şirketin görünümünü de oldukça pozitif etkilemiş ve şirketin uluslararası bir görünüm kazanmasına katkı da bulunmuştur. Şirket tarafından filo büyütülürken uçak içinde verilen hizmetlerle ilgili de bazı kararlar alınmış ve buralarda da bir takım değişikliklere gidilmiştir. Böylece verilen hizmetin kalitesi artırılmış ve böylece müşteri memnuniyeti sağlanmıştır. Söz konusu durumun da en az filonun büyümesi kadar önemli olduğu alınan sonuçlar sayesinde ortaya çıkmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir