Erzincan THY Uçak Biletleri Fiyatı

Erzincan rotasına THY tarafından seferlerde satışa sunulan uçak biletleri fiyatı kalkış yapılacak noktaya ve seferin direk veya aktarmalı olmasına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Ankara Esenboğa çıkışlı THY seferlerinde uçak biletleri 400 lira ile 450 lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunulmakta iken yolculuk süresi ise 4 saatten 8 saate kadar çıkabilmektedir. İstanbul Atatürk Havalimanından Elazığ noktasına düzenlenen THY uçuşlarında ise 2 saat gibi kısa bir sürede seyahat edebilmek mümkün iken uçak bileti için talep edilen tutar ise 220 liradır. Doğu Anadolu bölgesinin bir şehri olan ve yaklaşık 250 bin kişinin yaşadığı Erzincan’ın 9 farklı ilçesi bulunmakta olup bunlar arasında en gelişmiş olanları ise Refahiye, Otlukbeli ve Çayırlı yer almaktadır. Erzincan bölgesinde geçmişten günümüze Urartular, Persler ve Romalılar gibi uygarlıklar hakimiyet sürmüştür.

Erzincan rotasında görülebilecek yerler arasında Saltuklular döneminde inşa edilen Mama Hatun Türbesi ile Kervansarayı, Mengücekliler ve İlhanlılar döneminde aktif olarak kullanılan Erzincan Kalesi ile en eski Ermeni manastırlarından birisi olma özelliğine sahip Abrenk Kilisesi bulunmaktadır. Karasal iklim şartlarının hakim olduğu bölgede ılıman etkiler de hissedilse de yöreyi ziyaret etmek ve bölge kültürünü yakından tanımak için en uygun zaman dilimi yaz mevsimidir. Erzincan şehrine kara ve hava ulaşımı haricinde Ankara rotasından hareket eden Doğu Ekspresi seferleri sayesinde demiryolu ulaşımı ile de varabilme imkanı mevcuttur. Erzincan yöresinde farklı bütçelere uygun olacak şekilde hizmet veren konaklama merkezleri bulunmakta olup en popüler yerler arasında Kent Hotel, Hotel Karakaya ve Meva Hotel bulunmaktadır.

Zengin bir yemek kültürü bulunan Erzincan mutfağında buğday, tarhana ve bulgur gibi malzemeler yoğun olarak kullanılmaktadır. Bölgede tadılmaya değer yiyecekler arasında Erzincan Çorbası, Ekşili Köfte, Yaprak Döner ve Tatar Böreği bulunmaktadır. Erzincan çevresindeki popüler mekanlar arasında Şelale Aile Restoran, Cafe Telli ve Evin Döner yer almaktadır. Kentte her yıl belli dönemlerde çeşitli organizasyonlar gerçekleştirilmekte olup bunlar arasında Refahiye Bal Festivali ve Kemaliye Kültür, Doğa Sporları Şenlikleri yoğun katılım içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bölgeden alınabilecek hediyelik eşyalar arasında Tava Leblebisi ve Tulum Peyniri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir