Bünyesindeki uçakları sayesinde AnadoluJet yükselişi

AnadoluJet bünyesinde bulundurduğu B737-800 uçakları sayesinde seferlerinde 189 yolcuyu ağırlayabilmektedir, Anadolu kentleri arasında gerçekleştireceğiniz seferlerinizde Anadolu Jet havayolu şirketini tercih etmeniz durumunda kapasite olarak herhangi bir sorun yaşamanız mümkün değildir. Nisan 2008’den bu yana seferlerini aralıksız olarak sürdüren şirket yurtiçinde pek çok noktaya karşılıklı olarak direkt veya aktarmalı uçuşlar gerçekleştirmektedir. Ülke içerisinde havayolu taşımacılığına yapılan yatırımların artması ve havayolu tercih eden müşteri sayıları ile birlikte bu alanda hizmet veren şirket sayıları da artış göstermiş ve daha büyük kar marjı yakalamak için çeşitli uygulamalar gerçekleştirerek rekabete girmişlerdir. Anadolu Jet firması 2008 yılında 5 uçak ile gerçekleştirdiği seferlerini rekabet ve müşteri beklentileri çerçevesinde geliştirerek uçak filosunu 37 uçağa çıkarmıştır.

An itibariyle 68 hat ve 40 havalimanı üzerinden seferler düzenleyen şirketi tercih eden yolcular gerek uçak sayılarının artması gerek daha modern ve büyük kapasiteli uçakların filoya katılması ile birlikte yolcu kapasitesi anlamında beklediklerinin karşılığını alabilecektir. Uçaklardaki yolcu kapasitesinin artırılmasının yanında ikram ve servislerin kalitesi ve niteliğinin de artırılması için her geçen gün daha fazla yatırım yapan şirket, yolcularına keyifli ve ayrıcalıklı bir uçuş fırsatı sunmaktadır. Ekonomik bedeller ödeyerek sahip olabileceğiniz araç kiralama ve otel rezervasyonu uygulamaları ile birlikte yaşanacak konforun ve ayrıcalığın derecesi daha da artış gösterecektir. Ayrıca şirket koltuklarında cam kenarı ya da geniş diz mesafeli koltuklar gibi seçenekler de müşterilerin beğenisine sunulmakta olup bu koltuklardan bilet satın alabilmek için check-in işlemleri doğru zamanda yapabilmek çok önemlidir.

Koltuk seçimi için check-in işleminde avantaj yakalayabilmekle birlikte beklenmedik acil durumlar, güvenlik ve operasyonel nedenler dolayısıyla koltuklarda şirketler tarafından değişiklik yapılabileceği de unutulmamalıdır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalındığında Anadolu Jet firması, müşterilerin mağdur olmaması adına gereken ikazları ve işlemleri yapmaktadır. Koltuk kapasitesinin yeterliliğinin yanında müşterilere tanınan el bagajı hakkı ve bagaj hakkı ile de ayrıcalık yaşatılması için gereken çalışmalar şirket tarafından yerine getirilmekte ve sürekli olarak bu konuda iyileştirme ve geliştirmeler yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir