Batman SunExpress Uçak Biletleri Fiyatı

Batman içerisinde yer alan tarihi ve turistik noktalar yıl içinde buraya çok sayıda insanın gelmesine neden olmakta ve gelen kişiler için SunExpress tarafından uçuşlar düzenlenmektedir. Düzenlenen seferlere ait uçak biletleri sunulan fırsatlar sayesinde daha uygun seviyelere gelmekte ve fiyatı daha düşük olmaktadır. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli kentlerinden bir tanesi olan Batman’ın diğer kentlere olan uzaklığının çok fazla olması insanların uçaklara olan ilgisini artırmaktadır. Uçaklar sayesinde çok uzun mesafeler bir saatten biraz daha uzun sürede gidilmekte ve böylece ciddi bir zaman tasarrufu yapılmış olmaktadır. Ayrıca düzenlenen kampanyalar sayesinde insanlar biletlere çok daha düşük ücretler ödemekte ve bu da maddi tasarruf sağlamaktadır.

Batman denilince ilk akla gelen noktalardan bir tanesi olan Hasankeyf çok eski bir yerleşim merkezi olarak bilinmektedir. Hasankeyf’in tam olarak ne zaman inşa edildiği bilinmemekle beraber burayı korumak için Roma İmparatoru tarafından yaptırılan kalenin milattan sonra 4. yüzyılda yaptırıldığı bilinmektedir. Dicle ırmağının kenarında yer alan Hasankeyf’te medreseler, hastaneler ve benzer yapılar yer almaktaydı. Bölgenin en önemli merkezlerinden birisi olan Hasankeyf, ulaşım yollarının değişmesinin ardından önemini kaybetmiştir. Burada çok sayıda mağara da bulunmakta olup yerleşik hayata geçen insanlar tarafından kullanıldığı tahmin edilmektedir. Mağaraların bazıların içerisinde figürler yer almaktadır. Bölgede 4.000 civarında mağara olduğu bilinirken geçmiş medeniyetler tarafından söz konusu mağaralara temiz su ulaştırılmıştır. Bunun dışında Hasankeyf bölgesinde farklı tarihi yapılarda yer almaktadır.

Batman’da Hasankeyf dışında da önemli yer bulunmakta olup bunlardan bir tanesi de Memikan Köprüsüdür. Hasankeyf ile Batman arasında yer alan yol üzerinde bulunan köprü böylece ulaşımın çok daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlamıştır. İlk çağda yapıldığı tahmin edilen köprü zaman zaman farklı nedenlerden dolayı yıkılsa da tekrar eski haline getirilmiştir. Kent sınırları içerisinde yer alan bir başka köprü ise Malabadi Köprüsüdür. Abbasi Devleti döneminde zengin bir tüccar tarafından yaptırıldığı bilinen köprüye şarkılar yazılmıştır. Bosna Hersek’te bulunan ünlü Mostar Köprüsünün ikizi olarak kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir