Balıkesir SunExpress Uçak Biletleri

Marmara Bölgesinin en güzel kentlerinden bir tanesi olan Balıkesir yıl içinde farklı noktalardan SunExpress ile gelen kişileri misafir etmekte olup söz konusu kişiler tarafından alınan uçak biletleri yapılan farklı kampanyalar sayesinde çok daha ucuz olmaktadır. Marmara Denizine kıyısı bulunan Balıkesir ülkemizin önemli tatil noktalarından birisi olmasından dolayı SunExpress tarafından yapılan uçuşlara çok yoğun ilgi olmakta ve bu ilgiden dolayı zaman zaman farklı fırsatlar sunularak uçak biletlerinin fiyatları daha düşük seviyelere getirilmektedir. Balıkesir’in İstanbul’a yakın bir konumda olmasından dolayı burası ile direkt seferler yapılmamakta bunun yerine aktarmalı olarak uçuşlar düzenlenmektedir. Fakat aktarmalı olarak yapılan seferlerde yolcuların aktarma merkezlerinden beklemesi seyahatin çok daha uzun sürmesine neden olmakta ve bundan dolayı da insanlar tarafından çok fazla tercih edilmemektedir.

Balıkesir’in konumun sağladığı avantajlar tarih boyunca burada farklı medeniyetlerin yaşamasına neden olmuştur. Tarihin ilk zamanlarından itibaren burada insanlar yaşamış ve buna bağlı olarak da farklı eserler kentte yapılmıştır. Bunların bir kısmı günümüze kadar ulaşırken bir kısmı ise farklı nedenlerden dolayı yok olmuştur. Kentte bulunan en önemli tarihi eserlerden bir tanesi Antandros Antik Kentidir ki burada yer alan mozaikleri gören kişiler adeta bunlara hayran kalmaktadır. Milattan önce 1200’lü yıllarda inşa edildiği tahmin edilen kente yönelik çalışmalar 2000 yılında başlamıştır. Buradan elde edilen eserler Bursa’daki arkeoloji müzesine götürülmekte ve orada sergilenmektedir.

Marmara Bölgesinin en güzel yerlerinden olan Kaz Dağlarının bir bölümü Balıkesir sınırları içerisinde yer almaktadır. Söz konusu dağlardaki oksijen miktarı çok fazla olduğu için bazı hastalıklara iyi geldiği bilinmektedir. Ayrıca bozulmamış doğası insanların burada doğa yürüyüşleri yapmasına olanak sağlamaktadır. Kyzikos Antik Kenti bölgedeki önemli tarihi noktalardan bir diğeri olarak dikkat çekmektedir. Söz konusu kentin yapılışının milattan önce 5. yüzyıla kadar dayandığı bilinmektedir. Söz konusu antik kentin bir bölümü günümüze kadar ulaşmıştır ve ulaşan kısımların içerisinde heykeller ve taş oymaları bulunmaktadır. Balıkesir içerisinde bunların dışında çok sayıda tarihi ve doğal güzellik bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir