Bagaj takibini Pegasus firması ile nasıl yapılır

Pegasus firması ile yolculuk yapan kişiler bagaj takiplerini nasıl yapacaklarını merak etmektedir, Pegasus ile yolculuk yapacak kişilerin öncelikle biletlerini almaları ve bunlarla uçuş kartlarını almaları gerekmektedir. Uçuş kartlarının alınmış olduğu bölümde bagaj teslimatları da yapılmakta ve buradan alınan bagajlar uçağa gönderilmektedir. Bagajlar alınırken üzerlerine yolculara da verilecek olan takip numarası eklenmekte ve o şekilde teslim alınmaktadır. Daha sonra yolculuk bitiminde yolcuların bagajları bantlarda gözükmekte ve kişiler bagajlarını teslim almaktadır. Buraya takip yapılabilecek herhangi bir durum oluşmamakta ve yolcular rahatlıkla bagajlarına ulaşmaktadır.

Yukarıda anlatılan bölüm farklı gelişir ve yolcular yüklerine ulaşamazlar ise o zaman takip başlamaktadır. Öncelikle yapılması gereken havalimanındaki kayıp eşya bürosuna gitmek ve oradan bir form doldurarak kayıp başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Bu işlem yapılmadan önce oradaki görevli yolcuya ait eşyaların kalabileceği yerdeki personelleri aramakta ve onlardan bilgi almaktadır. Buna rağmen eşyalara ulaşılamaması durumunda takip işlemi başlamaktadır. Kayıp eşya bölümünde bulunan Pegasus firmasına ait olan acenteye gidilmesi ve başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru yapılırken daha önce alınan takip numarasının mutlaka bildirilmesi ve bunun formda belirtilmesi gerekmektedir. Yapılan başvurudan sonra yapılacak herhangi bir işlem bulunmamakta olup takip bundan sonra Pegasus tarafından yapılmakta ve herhangi bir sonuç alındığında ilgili kişiye bildirilmektedir.

Firmanın ilgili acentesine bilgi verildikten sonra kayıt oluşturulmakta ve sisteme eklenmektedir. Bundan sonraki süreçte beklemekten başka yapılacak bir şey yoktur. Bundan sonraki aşamada diğer kişilerin bulmuş oldukları sahip eşyaları ilgili birime teslim etmesiyle ilgilidir. Bir yolcu ya da çalışan tarafından bulunan eşyalar ilgili birime teslim edilirken sisteme girilmesi gerekmektedir ki sisteme girerken de bagaj üzerindeki numaralar da girilmektedir. Böylece sistemde bu numaranın aranıp aranmadığı da karşılaştırılmaktadır. Eğer aranan bir numara ise sahibine haber verilmekte ve kayıp olan eşyasına ulaşması sağlanmaktadır. Pegasus firması ve diğer havayolu firmaları üzerinden takip genel hatlarıyla bu şekilde yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir