Aydın Çıldır Havalimanı Ne Zaman Açıldı

Ege Bölgesinin güzel şehirlerinden birisi olan Aydın şehrinde yer alan Çıldır Havalimanı bölgeye önemli bir katkısı bulunan bir uçuş merkezi olduğundan dolayı Çıldır havaalanı ne zaman açıldı tarzındaki sorular sıklıkla dillendirilmektedir. Ege kıyı şeridinin incilerinden biri olan Aydın, Çıldır ailesinin de katkılarıyla ki aynı adı taşıyan “Çıldır” uzun yıllardır havacılık faaliyetleri konusunda hizmet veren havalimanının 2019 yılı içerisinde yurt içi ve yurt dışı seferlerine başlamasıyla başta biz ve diğer ülkelerden gelen turistlerin çok daha fazla akınına uğrayacak gibi duruyor. Uçuş sefer fiyatlarının yurt içi ve yurt dışı uçuşlarla aynı dilim aralığında olması bekleniyor.

Aydın, geçmişten günümüze Hititler, Spartalılar ve Perslerden, Büyük İskender, Bizans İmparatorluğu, Menteşe Beyliği ve Aydınoğlu Beyliğine kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, günümüzde hala bu antik çağın kalıntılarını taşıyan, harika doğal güzelliklere sahip bir yerleşim birimidir. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Aydın, kuzey rüzgarları sebebiyle Akdeniz bölgesine göre daha serin olur. Bugün yaklaşık bir milyon iki yüz bin civarı kişiye ev sahipliği yapar. Belediye otobüsü ve dolmuşlar ile yapılan şehir içi ulaşımı oldukça kolaydır. Kiralık araba ve motosiklet hizmetleri de verilmektedir.

Dünyaca ünlü Apollon tapınağı, Aphridisias Antik kenti, Tralleis Antik kenti, Kurşunlu Manastırı, Priene Antik kenti, Güvercinada kalesi, Dilek yarımadası, Millet müzesi, Arpas kalesi, Zeus mağarası, Altınkum plajı, Uzun plaj, Kadınlar plajı, Cennet koyu gibi birçok yer bu bölge içerisinde bulunmaktadır. Günlük tekne turları ile çevre ada ve koy gezilerine katılabilirsiniz. Sabah kahvaltınızı Bafa gölü kenarında yapabilirsiniz. Yaban hayatı inceleyebilirsiniz. Kısacası genel veya özel turlar ile tarih, kültür, doğa gezilerine katılabileceğiniz, – bunların bazılarını bisiklet veya at üstünde yapabilirsiniz -, deniz ve güneşin tadını çıkarırken, gidip su parkında eğlenebileceğiniz, su sporları ve dalış yapabileceğiniz tatil programınız içerisinde olmasını istediğiniz birçok aktiviteyi içerisinde barındırın harika bir yerdir. Ayrıca yöresel lezzetleri ile de aynı zamanda damak tadınıza hitap etmeyi bilir.
Aydın ve çevresinde yarım pansiyon, tam pansiyon yurt, pansiyon, kiralık daire, hotel gibi bütçeniz dahilinde size pek çok konaklama fırsatı sunar. Yaklaşık konaklama maliyeti 100TL-600TL arasında değişmektedir. Erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek tatilinize daha uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir