Atlasglobal yurtdışı kış uçak bileti kampanyası

Atlasglobal tarafından düzenlenen uçak bileti kış kampanyasında yolculara uygun bilet fırsatı sunulmakta ve yolcular bu kampanyanın ne zamana kadar devam edeceğini merak etmektedir. Atlasglobal tarafından İstanbul’dan yurt dışına yapılacak olan uçuşlar için kış kampanyası düzenlenmiş ve bu kampanya kısa sürede çok büyük ilgi görmüştür. Fakat firma tarafından sağlanan fırsattan yararlanmak için sadece 10 gün bulunmaktaydı ve bu sürede dolarak kampanya bitmiş oldu. Söz konusu indirimden yararlanabilmek için yolcuların 10 Kasım 2017 ile 17 Kasım 2017 tarihleri arasında bilet almaları gerekmekteydi. Bilet alma süresinin kısa olmasına rağmen bilet alınabilecek aralık oldukça uzundu. Yolcular bilet tarihleri olarak 15 Kasım 2017 ile 24 Mart 2018 tarihleri arasında seçim yapabilmekteydi.

İstanbul’dan yurt dışına gitmek isteyen yolcular için yapılan indirimler sayesinde fiyatlar 109 dolardan başlayıp kademeli olarak artmaktaydı. Fiyatların farklı olmasının bir sebebi de gidilecek olan mesafenin farklı olmasıdır. İstanbul’a yakın sayılacak konumdan bulunan Belgrad’a gitmek için 109 dolar ödenirken biraz daha uzak olan Amsterdam’a gitmek için 139 dolar ödemek gerekmekteydi.Necef’ten Moskova’ya kadar Avrupa ve dünyadaki pek çok önemli merkeze böyle indirimli fırsatları sunan Atlasglobal’in sunmuş olduğu fırsatların süresi dolunca fırsatı kaçıran yolcular duydukları üzüntüyü bildirmişlerdir.

Atlasglobal tarafından müşterilere sunulan fırsatlarla ilgili farklı şartlar da bulunmaktaydı. Öncelikle sağlanan fiyatlar sadece ekonomiplus fiyatları olup diğer sınıflara ait fiyatlar farklılık gösterebilmektedir. Söz konusu indirimli biletlere ait değişiklik ve iade hakkı bulunmamaktaydı. Yani alınan biletlerin mutlaka kullanılması aksi takdirde ise verilen paraların boşa gideceği firma tarafından müşterilere bildirilmişti. Buna rağmen biletlere çok yoğun bir ilgi olmuş ve bazı yerler için olanları kısa sürede tükenmiştir. Yapılacak olan yolculuklarda gidiş ile dönüş arasındaki sürenin en fazla olması bir başka şarttı. Ayrıca çocuk yolcular için fiyatlarda indirim yapılmamakta ve aynen geçerli olduğu firma tarafından detaylarda belirtilmişti. Fakat 0-2 yaş arasındaki bebek yolcular için %90 oranında indirim yapılmakta ve bebek yolcu kuralları geçerli olmaktaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir