AtlasGlobal Van Ucuz Uçak Bileti Ara

Doğu Anadolu Bölgesi içinde yer alan en önemli kentlerden biri olan Van iş seyahatleri ve turistik geziler için sık tercih edilmekte olup dönemsel olarak şehre AtlasGlobal ile çok ucuz fiyatlara uçak bileti ara seçeneği ile ulaşılabilmektedir. Tarihi yapısı ve kültürel birikimi ile ziyaretçilere unutulmayacak anlar yaşatan Van şehrine özellikle kış mevsiminde promosyonlar takip edilerek AtlasGlobal ucuz uçak bileti almak mümkündür.

Van şehri tarihigüzellikleri ve eski çağlardan beri yaşattığı kültürüyle Türkiye’deki en önemli şehirlerden biridir. Şehrin tarihi dönemde birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapması sonucunda yemek kültürü, günlük yaşam ve sosyal hayat farklı kültürlerin etkisi ile harmanlanmıştır. Şehrin komşuları Ağrı, Bitlis, Hakkâri ve Şırnak illeridir. Şehre etki eden iklim genellikle sert olup kış mevsiminde çok düşük hava sıcaklıkları ve yağış gözlenmektedir. Yaz mevsiminde ise 30 derecenin üzerinde sıcaklıkların yaşandığı şehirde Van Gölü etrafında biraz daha yumuşak bir hava hüküm sürmektedir. Van’a gerçekleştirilecekseyahatlerde havayolu ve karayolu seçenekleri sıklıkla tercih edilmektedir. İstanbul, Ankara, Adana gibi büyükşehirlerden ve daha birçok şehirden Van’a uçuş seferleri düzenlenmekte olup şehre 5 kilometre uzaklıkta bulunan havaalanından kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir. Bununla birlikte çevre illerden karayolu ile ulaşım gerçekleştirilmekte olup otogardan şehir merkezine otobüs, minibüs ya da taksi ile ulaşılabilmektedir.

Doğu kültürünün etkisinde olan Van’da seyahat sırasında mutlaka tadılması gerekenönemliyöresel lezzetlerden bazıları; Uşkun ekşilisi, salçalı yemekler, ciğer köftesi, murtuğa, tandır balığı ve gavut olarak sayılabilir. Şehirde gezilip görülecek birçok yer bulunmakla birlikte bunlardan başlıcaları; Zernek Kalesi, Çavuştepe Kalesi, Van Gölü, Van Kedi Evi, Van Kültür ve Sanat Merkezi olarak sıralanabilir. Şehirde sene içinde gerçekleşen ve ziyaretçilerin katılım gösterdiği önemli etkinlikler ise; Uluslararası İnci Kefali Göçü Kültür Ve Sanat Festivali, Fekiye Teyran Kültür Festivali, Rafting Yarışları ve etkinlikleri, halk konserleri, su sporları etkinlikleri, Van Turizm Fuarı olarak sayılabilir. Ayrıca kış sporu meraklıları için zengin imkânların bulunduğu şehre bu nedenle de sıklıkla seyahat gerçekleştirilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir