Anadolu Jet Antakya Ucuz Uçak Bileti Bul

Anadolu Jet havayolu şirketi tarafından düzenlenen Antakya seferleri ile ilgili ucuz uçak bileti bul noktasında araştırma yapıldığında İstanbul ve Ankara kalkışlı olarak direk veya aktarmalı seçeneklerin varlığından söz edebilmek mümkün olmaktadır. İstanbul’dan düzenlenen direk seferlerde yolculuk süresi bir buçuk saat civarında sürmekte ve biletler 140 lira seviyesinden satışa sunulmaktadır. Anadolu Jet İstanbul kalkışlı Antakya seferlerinde Ankara noktasının aktarma merkezi olarak kullanıldığı durumlarda ise uçak biletleri için talep edilen bedeller 235 liradan başlayarak 260 liraya kadar çıkabilmektedir. Ankara kalkışlı Antakya uçuşları için yolculuk süresi 1 saat 15 dakika seviyelerinde sürmekte ve biletler için 140 lira talep edilmektedir. Yaklaşık 1.5 milyon nüfusa sahip olan Antakya bölgesinde tarihi dönemler boyunca farklı medeniyetler yaşam sürmüştür. Bölgede öne çıkan ilçeler arasında Reyhanlı, Payas ve İskenderun bulunmaktadır.

Bölgede gelişim gösteren sektörler arasında sanayi, tarım ve hayvancılık yer almakta olup tarımsal üretimde domates, pamuk ve buğday gibi yiyecekler en çok yetiştirilen ürünler arasında bulunmaktadır. Hayvancılık alanında ise koyun ve sığır yetiştiriciliği önemli gelir kaynakları içerisinde yer almaktadır. Bölge sanayisinde dokuma, deri ve metal sektörleri bölge halkı için istihdam fırsatları oluşturmaktadır. Bölge yemek kültüründe kebap ve tatlı çeşitleri ön planda olup kağıt ve tepsi kebapları tadılmaya değer lezzetler içerisindedir. Künefe tatlısı ve ıspanaklı borani gibi yiyecekler de pek çok kesim tarafından bilinen tatlar arasında yer almaktadır. Antakya kentinde düzenlenen festival eğlenceleri yoğun bir katılım içerisinde düzenlenmekte olup en popüler kutlamalar arasında Akçalı Yumurta Bayramı ve Evvel Temmuz Festivali bulunmaktadır.

Bölge turizminde öne çıkan merkezler arasında Asi nehri yakınlarında yer alan ve Katolik inancının yayıldığı nokta olarak kabul gören St. Pierre Kilisesi, Haçlılar tarafından inşa edilen Payas Kalesi ve birçok tarihi eserin yer aldığı Arkeoloji Müzesi bulunmaktadır. Antakya gece hayatında ise farklı eğlence konsepti seçenekleri mevcut olup bar, disko ve gece kulübü gibi eğlence mekanlarındakaraoke, canlı müzik ve çeşitli aktiviteler sayesinde soluksuz bir eğlence yaşayabilmek mümkün olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir