Amasya Pegasus Uçak Biletleri Bul

Şehzadeler kenti olarak bilinen Amasya içerisinde yer alan Merzifon Havalimanını kullanarak seyahat etmek isteyen kişiler için Pegasus tarafından uçuşlar düzenlenmekte olup söz konusu uçuşlara ait uçak biletleri yoğun talep gördüğü için insanlar bul al yöntemi ile hızlı bir şekilde biletleri almaktadır. Ülkemizin en önemli kentlerinden bir tanesi olan Amasya içerisinde yer alan güzellikler insanların farklı noktalardan buraya gelmesine neden olmakta ve söz konusu kişilerin önemli bir bölümü Pegasus tarafından yapılan seferleri etkin olarak kullanmaktadır. Firma tarafından haftanın her günü olmasa da belli günlerinde uçuşlar düzenlenmekte ve insanlar bu sayede istedikleri noktalara gidebilmektedir. Özellikle İstanbul’dan yapılan uçuşlara insanlar tarafından yoğun bir ilgi gösterilmektedir.

Amasya içerisinde yer alan birçok tarihi yapı bulunmakta olup bunlardan en fazla ilgi çekeni Amasya Kalesidir. Kentin kuzeyinde yer alan Harşena Dağı üzerine kurulan kale, deniz seviyesinden 700 metre yüksekte bulunmaktadır. Kalenin tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmese de bulunan bazı deliller Pontus kralı tarafından yaptırıldığını göstermektedir. Yapıldığı zamandan itibaren farklı medeniyetler tarafından kullanılan kalenin büyük bir kısmı günümüze kadar ulaşmıştır. Kale dışında kentte yer alan bir başka önemli güzellik ise Kral Kaya Mezarlardır. Milattan önce 302-26 yıllarında hüküm sürmüş olan Pontus Krallarına ait mezarlıkta 21 tane mezar bulunmaktadır. Yerli ve yabancı turistler tarafından çok yoğun ilgi gösterilen bu mezarlar UNESCO tarafından Dünya Mirasları Geçici Listesine alınmıştır.

Roma İmparatorluğu döneminde yapılan eserler arasında bulunan Alçak Köprü, bu dönemden kalan tek eser olarak bilinmektedir. Yeşilırmak Nehri üzerindeki yaya geçişini sağlamak için yapılan köprü halen aktif olarak kullanılmaktadır. Zaman zaman yaşanan taşkınlarda zarar gören köprü daha sonra tekrar inşa edilmiştir. Amasya’nın içerisinden geçen Yeşilırmak şehre çok büyük bir güzellik katmaktadır. Yeşilırmak kenarına yapılan evler muhteşem bir görüntünün oluşmasını sağlamaktadır. Söz konusu bölge Yalıboyu Evleri olarak bilinmektedir. Kartpostallardan çıkmış bir görüntünün oluştuğu bölgeyi yıl içinde çok sayıda turist ziyaret etmektedir. Şehirde bunlar dışında da farklı yapılar bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir