Alanya SunExpress Uçak Bileti Fiyatları

Ülkemizin en önemli turizm noktalarından bir tanesi olan Alanya bölgesine gelmek isteyen kişiler için SunExpress tarafından uçak seferleri düzenlenmekte ve fiyatları oldukça düşük seviyelerde olan bileti alan kişiler yolculuklarını rahatlıkla yapabilmektedir. Uçak bileti arayan kişilerin karşısına seçenekler arasında bulunan SunExpress ülkemizin birçok noktasına olduğu gibi Alanya’ya da direkt seferler yapmakta ve bu seferlere ait uçak biletlerine yolcular dönemsel olarak yapılan kampanyalar sayesinde düşük seviyelerden ulaşabilmektedir. Antalya merkezli hizmet veren hava yolu şirketi tarafından ülkemizin pek çok noktasından Antalya ve Alanya’ya uçak seferleri düzenlenmektedir. Böylece insanların bu yöndeki ihtiyaçları etkili olarak karşılanmış olmaktadır. Ayrıca talep durumu da özellikle yaz aylarında oldukça fazla olmaktadır.

Tatil yapmak isteyen kişiler için en önemli seçenekler arasında bulunan Alanya’ya gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından çok sayıda turist gelmektedir. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyen kişiler için burada çok sayıda otel bulunmakta ve bunlar sayesinde kişiler rahat bir şekilde tatillerini yapabilmektedir. Bunların dışında kent içerisinde çok sayıda tarihi yapı da bulunmaktadır. Söz konusu yapılardan en meşhuru şehrin kalesidir. Çok eski zamanlarda yapılmış olan kale ve surlar Helen, Roma, Osmanlı gibi devletler tarafından kullanılmıştır. 6,5 km uzunluğundaki surları ile 10 hektarlık bir alanı kaplayan kalenin içerisinde 400 sarnıç, 83 kule ve 140 burcu bulunmaktadır. Kaleye girmek için ücret ödenmesi gerekirken müze kart sahipleri ücretsiz olarak buraya giriş yapabilmektedir.

Sultan Keykubat tarafından 1228 yılında yaptırılmış olan tersane de şehrin en önemli noktalarından birisi olarak dikkat çekmektedir. Uzun yıllara rağmen burada kalmayı başaran tersane bölgeye gelen turistlerin çok fazla ilgisini çekmektedir. 1960 yılına kadar aktif olarak kullanılmış olan tersane bu tarihte müzeye çevrilmiştir. Kentte bulunan bir diğer tarihi yapı yine Sultan Keykubat döneminde yaptırılmış ve günümüze kadar gelmiştir. Kızıl Kule 1226 yılında yaptırılmış ve o tarihten itibaren bölge savunmasında etkin olarak kullanılmıştır. 33 metre yüksekliğe sahip olan kule 5 kattan oluşmakta ve 22 açık noktadan düşmana müdahale edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir