Adıyaman Pegasus Ucuz Uçak Biletleri

Pegasus ile seyahat etmek isteyen kişiler yurt içinde pek çok noktaya direkt uçuşlarla gidebilmekte olup Adıyaman da söz konusu noktalar arasında yer almakta ve buraya ait uçak biletleri diğer noktalara göre biraz daha ucuz olabilmektedir. Güneydoğu ile Doğu Anadolu Bölgesinin arasında yer alan Adıyaman’a olan ilgi bundan dolayı çok fazla olmakta ve Pegasus tarafından yapılan uçak seferleri sayesinde insanlar tarafından oluşturulan bu talep karşılık bulmaktadır. Pegasus tarafından haftanın belli günlerinde uçuşlar düzenlenmekte ve bunlar sayesinde insanlar İstanbul gibi uzak noktalarından Adıyaman’a çok kısa sürede gidebilmekte ya da gelebilmektedir. Bu da insanlara ciddi bir kolaylık ve rahatlık sağlamaktadır.

Pegasus tarafından yapılan seferlere ait uçak biletlerinin fiyatları 125 TL’den başlamakta ve kademeli olarak artmaktadır. Burada bahsedilen fiyatlar İstanbul’a yapılan uçuşlara ait olup bunlar Ankara üzerinden aktarmalı yapılmaktadır. Yani uçaklar öncelikle Ankara’ya iniş yapmakta ve burada bir süre beklemekte daha sonra ise yoluna devam etmektedir. Ankara ile Adıyaman arasında yapılan direkt seferlere ait biletlerin fiyatları ise 46 TL’den başlamaktadır. Dolayısıyla da ciddi bir ucuzluktan söz edilmesi mümkündür. İki kent arasında yapılan uçuşlar 1 saat 15 dakika sürmektedir. Adıyaman içerisinde yer alan tarihi ve doğal güzellikler insanların uzak noktalardan buraya gelmesine neden olmaktadır.

Adıyaman içerisinde yer alan güzelliklerin başında Nemrut Dağı gelmektedir. Bu dağ adeta kentin simgesi durumuna gelmiştir ve gerek yurt içinden gerekse de yurt dışından çok sayıda turist yıl içinde buraya gelmektedir. Adıyaman’ın Kahta ilçesinde bulunan Nemrut’un yüksekliği 2 bin metreden fazladır. Dağın üzerinde yer alan heykeller ve yapılar görenleri hayrete düşürmektedir. Çok yüksek noktaya bunların nasıl yapıldığı çok büyük bir merak konusu olarak insanların zihinlerini meşgul etmektedir. Burada yer alan bazı bölümler ise henüz tam olarak keşfedilememiştir. Nemrut Dağı dışında kentte yer alan bir başka önemli nokta ise Arsameia ören yeridir. Milattan önce 2.yüzyılda inşa edildiği kitabelerden anlaşılan ören yerinde farklı heykeller ve taş oymaları bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir